Zpracování osobních údajů

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOVINKY

arr3Zajímavé články - rady porady  Úklid svého nitra ... nejen na jaře Máš období nebo dny, kdy na Tebe všechno "padá" a Ty... arr3Článek v časopise ArtiklZkuste to procítit Letošní rok je z astrologického hlediska velice atypickým − uzavře minulost... arr3Květen, lásky časarr3Barevná typologie ... arr3  13.11.2015 článek na WWW.dama-online.cz Tisícileté terapie ...

KONTAKTY

Akademie Křídla Andělská
Francouzská 4, Praha 2 Vinohrady, 12000
tel: 776 118 700
napište nám


Bobkový list a jeho léčivé účinky

1.    Sirup proti kašli

Sirup krásně voní, a i dobře chutná, skladovat se ale musí ve skleněné lahvičce, která se dá uzavřít. Užívá se jedna čajová lžička denně.

Ingredience: 15 lístků bobkového listu, 500 gramů cukru, 250 ml citrónové šťávy

Postup: do malého hrníčku nalijte citrónovou šťávu a přidejte cukr a bobkový list. Vařte na mírném ohni, dokud nezačne směs houstnout. Poté odstavte a přeceďte do lahvičky.

2. Pro odstranění uložené soli v těle

Díky zakoupeným potravinám i našemu životnímu stylu, přijímáme denně spoustu soli, dokonce více, než je doporučená denní dávka. Jak očisti tělo od tohoto minerálu?

Ingredience: 300 ml vody, 5 gramů bobkového listu

Postup: vodu a bobkové listy na mírném plameni zahřívejte cca 5-10 minut. Tento odvar potom sceďte a popíjejte po celý den. Pokud byste odvar vypili naráz, mohl by vám to uškodit. Počítejte s tím, že při pití odvaru z bobkového listu budete více močit. Čistí se tak váš organismus.

4.    Tonikum na podrážděnou pokožku i revma

Při podráždění pokožky nebo bodnutí hmyzem, je vhodné aplikovat obklad s bobkovým listem. Sníží nejen zarudnutí a otok, ale také utlumí bolest. Dobrou volbou je tedy i v případě, že trpíte revmatem nebo bolestmi kloubů. S touto kúrou budete mít tonikum vždycky po ruce, vždycky ho jenom kápnete na obklad a přiložíte na bolavé místo.

Ingredience: 200 ml lihu, 50 g bobkového listu, 400 ml olivového oleje

Postup: bobkový list nechte louhovat v lihu 24 hodin. Poté přidejte 400 ml olivového oleje a tuto směs dejte do hrníčku, který můžete zahřívat. Buď jej dejte na opravdu nízký plamen a hlídejte, aby se směs nevařila. Bude to trvat 5 hodin. Druhou možností je vložit směs i s rendlíkem do trouby a tu nastavit na nízkou teplotu. Tonikum se tak bude zahřívat, ale nezačne se vařit.

5.    Na revma

Při revmatických bolestech nebo v případě ukládání kyseliny močové do kloubů, vyzkoušejte výše zmíněné tonikum. Pokud se vám ale nechce čekat, zde je ještě jeden recept připravovaný „zastudena“. Ten potom můžete použít hned. Stačí rozdrtit pár snítek bobkového listu a zalít ho trochou olivového oleje. Natřete bolavé místo a poté ho ovažte obvazem. Nechte působit nejlépe přes noc.

6.    Při špatném trávení

Když vás trápí špatné zažívání, pálí vás žáha nebo trpíte plynatostí a nadýmáním, připravte si odvar z bobkového listu. Dva lístky rozmačkejte a zalijte v hrníčku horkou vodou. Nechte odstát pět minut a poté sceďte. Popíjejte vlažné.

7.    Pro zdravou a krásnou pleť

Rozdrcené bobkové listy zalijte teplou vodou a nad plamenem nechte přejít varem. Odstavte a namočte do odvaru vatový tampónek, kterým si potřete obličej. Nechte chvíli působit a poté spláchněte vodou.

 A zde jsou další tipy, jak vám bobkový list může pomoci zdravotně i jinak:

  • předcházení cukrovce – snižuje hladinu cholesterolu v krvi

  • má antibakteriální účinky

  • působí protizánětlivě

  • používá se při zánětu sedacího nervu

  • podporuje cirkulaci krve

  • zlepšuje paměť, pozornost a koncentraci

  • pomáhá léčit bolest hlavy

  • pozitivně působí na migrénu

  • pomáhá léčit zánět močového měchýře, prostatu

  • snižuje otoky

 

8. Při použití zapálení (vykuřování) má uklidňující účinky a pomáhá při

- uvolňuje dýchací cesty

- snižuje napětí

 

NDhmMW