Zpracování osobních údajů

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOVINKY

arr3Zajímavé články - rady porady  Úklid svého nitra ... nejen na jaře Máš období nebo dny, kdy na Tebe všechno "padá" a Ty... arr3Článek v časopise ArtiklZkuste to procítit Letošní rok je z astrologického hlediska velice atypickým − uzavře minulost... arr3Květen, lásky časarr3Barevná typologie ... arr3  13.11.2015 článek na WWW.dama-online.cz Tisícileté terapie ...

KONTAKTY

Akademie Křídla Andělská
Francouzská 4, Praha 2 Vinohrady, 12000
tel: 776 118 700
napište nám


STOP NEGATIVNÍM MYŠLENKÁM

„Ach jo, zase ty špatné myšlenky a já nebudu spát, nebudu se moci na nic pořádně soustředit, to je období. Co s tím?“

 

Naučím vás 5 způsobů, kterými si nastartujete svůj mozek do základní pozice, tedy klidové pozice tak, abyste mohli racionálně myslet, pracovat, koncentrovat se a myslet tak, jak si situace zaslouží. Zkrátka namíříte svou energii směrem, kterým chcete vy, a ne tím směrem, kterým se mozek sám ze strachu rozhodl jít.

 

Jednáme tak, jak myslíme a cítíme. Když odstraníme negativní myšlenky, spolu s nimi se zbavíme i bolesti a dramatu v našem životě.Negativní myšlenky opravdu nemají žádný význam. Negativní myšlenky nemají vůbec žádnou souvislost s tím, jakou jsme osobností. Ve skutečnosti myrozhodujeme o tom, jakou sílu připíšeme každé jedné negativní myšlence. Bohužel často jim připisujeme příliš velký význam – a právě to nás poškozuje.

 

Buddha jednou řekl: „Ani ten nejhorší nepřítel nám nemůže ublížit tak, jak nám mohou ublížit naše vlastní nehlídané myšlenky.“ Nehlídané myšlenky jsou podchyceny ve většině případech negativní energií, zaměstnají tím mozek a naše rácio začíná hloubat to „nic“ …. Proč to přišlo, kde se to vzalo a už se mysl rozjíždí na plné obrátky. Negativní myšlenky mají často sklon se jen tak procházet naší myslí, a právě tehdy je pro nás velmi užitečné jejich přetvoření.

 

Zde je 5 technik, které vám pomůžou přetvořit negativní myšlenky … pokud opravdu chcete. Ano? Tak jdeme na to:

 

1 / Pozorujte své myšlenky

Pohodlně se posaďte v zadní místnosti své mysli a jednoduše negativní myšlenky jen pozorujte. Představte si například, že pozorujete vrabce, jak běhá po střeše. Negativní myšlenky bývají obecně výsledkem zkresleného vnímání – stačí je jen pozorovat a uvidíte, jak rychle se rozptýlí.

2/ Chyťte svou negativní myšlenku a pošlete ji pryč

Obtěžují vás myšlenky, které se stále vrací, nejsou „vaše,“ a jsou negativní? Zkuste se na chvíli posadit, vezměte si tužku a papír, na který nakreslíte dva sloupce s názvy „myšlenka,“ druhý „řešení“ a buďte na chvíli sami se sebou. Zavřete oči a čekejte…negativní myšlenka přijde velice rychle. A už je tady, zapište ji do prvního sloupce a do druhého připište, jestli k ní máte řešení. Pokud budete dělat toto cvičení, dejte si pravidelnost v zapisování, příklad každý večer až se vrátím z práce nebo každé odpoledne v 17h. Pomůže to i vašemu podvědomí, protože bude vědět, kdy přijde úleva a počká, nebude tolik obtěžovat a pak si zvykne na klid. Toto cvičení se dělá v době, kdy má člověk problémy nebo řeší více věcí najednou a potřebuje radu, co upřednostnit. Paradoxně se ptá sám sebe, a to je nejdůležitější. Vaše duše vám lhát nikdy nebude. Píšete cca 14 dní nebo měsíc, pak vyhodnotíte a jedete dál.

 

Příklad – kamarádka Katka se mi pořád posmívá, že se neumím vhodně oblékat, trápí mě to a když ji potkám, mám pocit poníženosti a snažím se někam urýt před jejími zraky, aby mi zase slovně neublížila. Pokud se rozhoduji, zda jít na oslavu, kde bude i Katka, určitě tam nepůjdu. V tuto chvíli napíšu do prvního sloupce „myšlenka“ své slovní vyjádření o výše psaném…já napíšu příklad .. Katka nemá ráda, jak se oblékám a zesměšňuje mě. Do sloupce „řešení“ napíšu – přijímám to, respektuji, ale je to můj život a mé rozhodnutí, co si oblékám a pokud se jí to nelíbí, je to její problém.

 

Večerní stop negativním myšlenkám, díky kterým nemůžu spát je jednoduchý a účinný. Představte si, že ležíte v posteli a stále se obracíte, nemůžete usnout, protože v předním mozku se vynořují negativní myšlenky, které si přejí být vyřešeny, objasněny, zkrátka se hlásí o „nezapomnění,“ protože mají pocit, že jsou pro nás důležité a nechtějí se vzdát. Položte ukazovák pravé nebo levé ruky doprostřed čela a pouze mentálně řekněte „všechny negativní myšlenky, které mě nyní obtěžují, pojďte sem za mým prstem na čele,“ chvíli počkáte, můžete cítit nějaké vibrace v těle nebo jen na čele nebo vůbec ne, což není na překážku, uvědomte si, že jste v tenzi. Až budete cítit, že všechny negativní myšlenky přišly, tak je jako utrhněte a zahoďte pryč. Otočte se a jděte klidně spát. Vaše sny budou krásně plynout, vaše mysl bude odpočívat, váš spánek bude klidný a hluboký.

 

3/ Zjištění pravosti svých myšlenek

Další způsob, jak můžete přetvořit své myšlenky je určit, zda se naše myšlenky zakládají na ověřitelných a dokazatelných informacích. Pokud nám například často přijde na mysl myšlenka „nikdy nemám dostatek peněz,“ možná bude vhodné popřemýšlet o důkazu, který by podpíral tuto myšlenku, a pak najít nějaké řešení (pokud je potřeba). Můžete opět použít naše dva sloupce. Do prvního sloupce napíšete jakýkoliv důkaz, který by potvrzoval pravdivost vaší myšlenky. Příklad „nikdy nemám dostatek peněz“ – může to být výpis z účtu nebo to, že si na konci každého měsíce musím půjčit apod. Do druhého sloupce napíšeme jakýkoliv objektivní důkaz, který by naši myšlenku „nikdy nemám dost peněz“ popíral – může to být informace o tom, že mám střechu nad hlavou, že mám co jíst, mám si co obléknout atd.

 

Jaká informace plyne z tohoto cvičení? Můžete opravdu říci se 100 % upřímností, že „nikdy nemáte dostatek peněz“? Pokud je to ale opravdu tak, co podniknete dál? Připravíte si vlastní rozpočet a začněte trochu více omezovat své výdaje? Super řešení, ale určitě najdete i jiná řešení, svá, která si sami zvolíte.

 

4/ Přítomný okamžik tady a teď

Jak změnit „staré nastavení v nové?“ Ze začátku je potřeba na to chvíli myslet, než se váš mozek vše naučí sám realizovat v pozitivním. Jako první krok si dejte do své hlavičky myšlenku, že nebudete říkat předponu NE. Nejen říkat, ale ani myslet. V druhém kroku si řekněte, že vše je v přítomném čase a děje se tak. Proč? V prvním kroku se zbavíte své „slabosti“ schovávat se za předponu ne. Většinou je to tak, že říkám slovně „něco“ a myslím to něco „úplně jinak.“ Narovnáte v sobě nit, která je povolená. Jako děti jsme se za slova neschovávali a říkali všechno pěkně na rovinu, nepřemýšleli o tom, jestli to máme říct tak nebo onak. Nebojte se, jde to rychle. Věřte, že do měsíce, maximálně dvou váš mozek bude zcela pozitivní…pokud mu nedáte možnost výběru. Vhodné je najít si někoho, kdo do toho půjde s vámi taky, příklad kamarádka, děti, manžel apod. Pokud používáte předponu NE, přijímáte do svého života negativní věci a ty, jak známo se aktivují mnohem rychleji než ty pozitivní. Vezmeme-li v úvahu, že je zrychlený čas, aktivace negace může být opravdu projevena do 10 minut. Píšu to proto, jen abyste věděli čas uskutečnění. Ve druhém sloupci přítomného času máte široké pole působnosti. Pokud budete hovořit tak, jako že to je, máte to a jste s tím ztotožněni, pak Universum přijme vaši myšlenku a zhmotní ji. Aktivace je sice trochu časově delší, ale tady je to odstupňované od náročnosti. Příklad – pokud si budu přát muže svých snů, budu o něm snít jako by byl a mám s ním dítě atd. Tak nejdříve se aktivuje muž – tady budete mít možnost přijmout nebo odmítnout, při odmítnutí je opět nějaký čas a přijde další, jiný muž. Pokud se rozhodnete s ním být a řekněme, že otěhotníte, čeká se 9 měsíců, než se potomek narodí. Co tím chci říct? Že toto přání je dlouhodobé.

 

Můžete přidat ke své pozitivní změně další krok, a to podle Berglanda, který rozděluje svůj přístup k dosažení pozitivního stavu mysli do tří kroků:Zastavme se. Dýchejte. Přemýšlejte o svých myšlenkách. Tuto jednoduchou techniku ​​k dosažení stavu mysli, která svou pozorností spočívá v přítomném okamžiku, může využívat opravdu každý. Dosáhnete s ní vnitřní klid, lepší soustředěnost, optimismus a vlídnost.“

Dalšími pomocníky k pozitivnímu myšlení jsou meditace, které jsou zaměřeny na dosažení stavu pozornosti spočívající v přítomném okamžiku, můžete taky použít autogenní trénink, NLP, relaxace, práci s vnitřním dítětem a spoustu dalších.

 

5/ Negativní myšlenky jsou těkavé a dočasné

Negativní myšlenky jsou těkavé a dočasné. Samy o sobě nemají žádnou skutečnou moc. Ať už naší myslí víří jakékoliv negativní myšlenky, pro nás je rozhodující, abychom pochopili výše zmíněné pojmy. Pokud pochopíte, a hlavně budete změnu do svého života chtít přijmout, uvidíte, jak vám změní pohled na život. Budete stejní, přesto jiní. Život se vám zjednoduší, protože se otočí principy a vše bude za vámi přicházet, nebudete se muset honit vy sami s potem na čele za tím, co chcete.

Jeden mimořádně přesvědčivý způsob, jak lze demonstrovat bezmoc negativních myšlenek je, že odvrátíte naši pozornost jiným směrem. Dělejte něco, co zaměstná vaši mysl. Pro negativní myšlenky v ní už pak nezůstane žádné místo. Nezaměňujte se záměrným odklonem myšlenky, protože ona odejde na chvíli, ale pokud nemá jasný povel, většinou se vrátí.

 

Co taky pomáhá v době „přepólování?“ Pokud přijde negativní myšlenka a vy ji chcete poslat pryč a slovně nemůžete, protože jste např. na ulici nebo v práci v kolektivu lidí, stačí, když mentálně řeknete „okamžitě odejdi, negativní myšlenko, já tě nechci“ a rukou fyzicky mávnete před čelem. Negativní myšlenka odejde pryč a už se nikdy nevrátí. Pokud máte hodně negativních myšlenek, udělejte si toto cvičení, když jste doma, na ulici nebo v práci to udělejte i s mávnutím ruky pouze mentálně. Funguje to krásně a rychle.

 

OGEzOD