Zpracování osobních údajů

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOVINKY

arr3Zajímavé články - rady porady  Úklid svého nitra ... nejen na jaře Máš období nebo dny, kdy na Tebe všechno "padá" a Ty... arr3Článek v časopise ArtiklZkuste to procítit Letošní rok je z astrologického hlediska velice atypickým − uzavře minulost... arr3Květen, lásky časarr3Barevná typologie ... arr3  13.11.2015 článek na WWW.dama-online.cz Tisícileté terapie ...

KONTAKTY

Akademie Křídla Andělská
Francouzská 4, Praha 2 Vinohrady, 12000
tel: 776 118 700
napište nám


Šungit čistí a léčí naše tělo, ale pomáhá taky zvířatům a rostlinám

Šungit dostal svůj název podle místa výskytu, od Karelské vesnice Šuňga, na břehu Oněžského jezera v severozápadním Rusku. Objevení léčivé síly šungitu je spojeno se jménem ruského cara Petra I., na jehož rozkaz byly prováděny carskými mediky první výzkumy šungitu a šungitových minerálních vod. Legenda praví, že v bitvě u Poltavy v horkém létě r. 1709 se všechny vodní zdroje staly nebezpečnými pro lidi. To způsobilo ve švédské armádě, včetně švédského krále, hromadný výskyt žaludečních onemocnění. V ruské armádě se tyto potíže prakticky nevyskytovaly, neboť pro dezinfekci takové vody, na osobní rozkaz cara, byly používány kousky černého „čertovského kamene“ – šungitu.

 

Příprava šungitové vody

Šungitovou drť nasypte do hrnce, v němž je umístěno bavlněné pláténko. Přilijte vodou a nechte projít varem cca 2-3 minuty, poté sceďte, nechte vychladnout. Tímto je šungit aktivován a připraven k používání. Nasypte šungitovou drť (100g) do cca 2l nádoby, zalijte vodou a nechte působit 48-72 hodin. Poté je voda připravena k vnějšímu i vnitřnímu použití. Maximální účinek má voda za 72 hodin. Po 72 hodinách začínají účinky vody „couvat“, aktivita vody se začíná snižovat. Šungitová voda je mírně nasládlá, jemná, chutná. Blahodárně působí na náš organismus, který zevně čistí, léčí. Přibližně dvakrát do měsíce šungit pro přípravu šungitové vody promývejte kvůli odstranění povlaku, který se na něm tvoří.

 

Doporučení použití:

K ozdravně léčebným účelům se doporučuje pít šungitovou vodu kdykoliv během dne – možno nosit v malé plastové lahvi malé kamínky s vodou a během dne popíjet.

 

K přípravě obkladů nebo léčebných koupelí.

Šungit je aktivní cca 5 měsíců při denním používání, poté se jeho aktivita snižuje, což vede k zeslabení jeho léčebných vlastností. Proto se doporučuje jeho výměna v závislosti na častosti používání. Použitý šungit je vhodné vložit do půdy na zahradě, nebo do květináčů, prospěje to vašim rostlinám.

 

YmQxMzk